2e67382d ff6b 4f4f bc0e dddb9139f3a1

 

Siirt Ticaret ve Sanayi Odası ile Halk Bankası arasında oda üyelerinin koronavirüs salgını sürecinde finansman imkânı sağlayacak protokol imzalandı.

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Ziraat Bankası ve Halk Bankası Genel Müdürlükleri arasında imzalanan “Bankkart Tedarik Zinciri Finansman Projesi” tanıtımının ardından Siirt TSO ve Halk Bankası arasında protokol imzalandı.

 

Protokol sonrası açıklamada bulunan Siirt Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Güven Kuzu, "Çatı kuruluşumuz TOBB’un önderliğinde Siirt Ticaret ve Sanayi Odası olarak üyelerimizin içinde bulunduğu bu zorlu süreci daha rahat atlatması için elimizi taşın altına koyarak çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Malum pandemi süreci hemen hemen tüm sektörleri etkiledi. Üyelerimiz büyük sıkıntılar yaşadı ve yaşamaya da devam ediyor. Bu zorlu süreçte Halk Bankası ile yapılan bu protokolle, nakit sıkıntısı çeken üyelerimizin finansman ihtiyacını karşılarken, üretimde ve ticarette de devamlılığı sağlamış oluyor. Söz konusu protokol ekonomik olarak sıkıntılı günler geçiren üyelerimize bir nebze olsun nefes aldırılacaktır" dedi.

 

Siirt TSO hizmet binasında gerçekleşen “Parafkart Tedarik Zinciri Finansman Projesi” imza törenine Siirt Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı A.Kadir Demirhan ve Halk Bankası Siirt Şube Müdürü Can Kocaer, katılım sağladı.

 

1570f1e9 66ef 40f9 9a54 bf3c53488feb