Tablet

 

Siirt Ticaret ve Sanayi Odası (STSO), pandemi döneminde uzaktan eğitime katkıda bulunmak amacıyla il genelinde belirlenen ihtiyaç sahibi öğrencilere tablet hediye etti.

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Siirt TSO’nun katkılarıyla alınan Eğitim Bilişim Ağı (EBA) uyumlu klavyeli tabletlerin ilk etabı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerine teslim edildi. Tabletler, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen ihtiyaçlı öğrencilere dağıtılacak.

 

Konuyla ilgili bilgi veren Siirt Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Güven Kuzu, yaklaşık 1 yıldan bu yana dünyada etkili olan pandemi sebebiyle bu yılki eğitim yardımlarının uzaktan eğitime destek vermek amacıyla tablet olarak yapıldığını söyledi.

 

Okullarda yüz yüze eğitime geçilememesi nedeniyle uzaktan eğitimin büyük önem kazandığını vurgulayan Başkan Kuzu şunları söyledi; “Hediye ettiğimiz bu tabletlerle, uzaktan eğitim için gerekli ekipmanı bulunmayan öğrencilerimizin dezavantajlarının giderilmesine ve bu yöndeki ihtiyaçlarının karşılanmasına katkıda bulunmak istedik.  Amacımız; tableti olmadığından derslerini takip edemeyen, arkadaşlarından geri kalan öğrencilerimize destek olmak. Yeni nesillerin bilgiye daha kolay ulaşmasını sağlayacak, onların eğitimlerine katkıda bulunacak bu ve benzeri destekleri imkânlarımız nispetinde gelecekte de sürdüreceğiz. Temennimiz; pandeminin bir an önce sona ermesi ve yüz yüze eğitimin en kısa sürede başlamasıdır.” dedi.

 

Klavyeli tabletler ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtılmak üzere Siirt TSO Başkan Yardımcısı A.Kadir Demirhan tarafından İl Milli Eğitim Müdürü Deniz Edip’e teslim edildi.