33b4e962 025b 42eb b55b fad923b4b50a

 

Siirt Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Güven Kuzu, Siirt Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Nihat Şındak’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

 

Ziyarete Siirt TSO Başkanı Güven Kuzu'ya, Başkan Yardımcıları Fuat Özgür Çalapkulu ve A.Kadir Demirhan eşlik etti. Siirt TSO heyeti, Rektör Şındak'a yeni görevinin hayırlı olması dileklerini ileterek, başarılar diledi.

 

Siirt ekonomisinin konuşulduğu ziyarette; Siirt'in turizmi, sanayisi, ticareti ve tarım ve hayvanclığının daha ileri seviyelere taşınması için işbirliği içinde gerçekleştirilebilecek projeler ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.

 

Siirt TSO Başkanı Güven Kuzu: ”Üniversite ve sanayi arasındaki işbirliğinin şehrimize ve ülkemize çok ciddi katkılar sağlayacağı aşikârdır. Bu çerçevede ilimizin kalkınması için üniversitemizin tecrübesinden daha fazla yararlanmalıyız. Odamız, birçok kez Siirt Üniversitesi ile ortak projelere imza atarak ilimizde hayata geçirdi. Önümüzdeki dönemde de bu projelerin ivme kazanacağına inanıyorum. Üniversitemiz ile işbirliği konusunda bizlere düşen ne görev olursa, ilimiz adına yapılacak her projede her zaman destek için hazırız.” dedi.

 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Şındak, üniversite ve sanayinin işbirliğinin önemine değinerek, uyum içerisinde çalışmanın Siirt’e değer katacağını söyledi.