Türkiye Cumhuriyetinin 12nci Cumhurbaşkanı seçilen Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından 21.08.2014 tarihinde Dışişleri Bakanı Sayın Ahmet Davutoğlu’nun Ak Parti Genel Başkanlığı ve Başbakanlık adaylığının açıklanması üzerine Siirt Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Güven Kuzu bir mesaj yayımladı.

Kuzu, mesajında Sayın Ahmet Davutoğlu’nu kutlayarak, “Ülkeye ve millete hizmeti farklı bir görevde sürdürmek üzere Parti Genel Başkanlığı ve Başbakanlığa adaylığı açıklanan Sayın Davutoğlu’nu tebrik ediyor, ülkemize hayırlı hizmetlerinin devamını diliyorum” dedi.

Güven Kuzu mesajında ayrıca şu ifadelere yer verdi:

“Türkiye’nin seçimle gelen ilk Cumhurbaşkanı Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından, Ak Parti Genel Başkanlığı ve Başbakanlık için adaylığı açıklanan Sayın Ahmet Davutoğlu’nu tebrik ediyor, üstlendiği bu zorlu görevin hakkıyla üstesinden geleceğine olan inancımızı belirtmek istiyoruz.

12nci Cumhurbaşkanımız seçilen Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın son 12 yılda ülkemize sınıf atlattığını hatırlatan Kuzu  “dolu dolu yaşanan bu süreç zarfında değişik kademelerde görev alan Sayın Davutoğlu’nun yeni görevi sırasında da ülkemiz ve mazlum halklar için hayırlı hizmetlerde bulunacağına olan inancımız tamdır. Kariyeri, vizyonu ve siyasi tecrübesiyle Türkiye Cumhuriyetinin bölgesel ve küresel anlamda gelişimine ve güçlenmesine sunacağı katkı bizce tartışılmazdır.

2023 hedeflerine ulaşabilme doğrultusunda olmazsa olmaz kural olan istikrarın devamını en iyi şekilde sağlayacağına inandığımız Sayın Davutoğlu’na yeni görevinin hayırlı olması dileklerimizi iletiyor, Sayın Cumhurbaşkanımız önderliğinde ülkemize olan katkılarının devamını diliyoruz.” dedi.