Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, beraberinde STSO Başkan Vekilleri Nedim Kuzu, F.Özgür Çalapkulu ile birlikte kentte faaliyet gösteren işletmeleri ziyaret ederek, firma sahiplerinden bilgi aldı.

Vali Tutulmaz, ilk olarak Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) tarafından desteklenen gofret fabrikasında incelemelerde bulundu. Fabrika sahiplerinden üretim hakkında bilgi alan Vali Tutulmaz, fabrika sahiplerine yurt içi pazarının yanı sıra yurt dışı pazarına yönelmeleri önerisinde bulundu. Daha sonra Uzerkan Metal’de incelemelerine devam eden Vali Tutulmaz, DİKA tarafından desteklenen bu firmanın ürettiği küçük tarım aletlerini inceleyerek, firma sahiplerinden üretim hakkında bilgi aldı.

Vali Tutulmaz son olarak Lamino Ambalaj Sanayi’nde incelemelerde bulundu. Burada üretimi yapılan bez ambalaj çantalarını inceleyen Vali Tutulmaz, ilde yatırım yapmak isteyen bütün girişimcileri destekleyeceklerini söyledi.
İncelemeler hakkında bilgi veren Vali Tutulmaz, "İlimizde yatırım yapmak isteyen bütün girişimcileri destekliyoruz. Bu konuda Dicle Kalkınma Ajansının destekleri de önemlidir. Yatırımcılarımızın bu desteklerden daha fazla yararlanabilmeleri için girişim yapmalarını bekliyoruz" dedi.