KOSGEB Siirt Hizmet Merkezi Müdürlüğü ve Siirt Ticaret ve Sanayi Odası işbirliği ile düzenlenen “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” protokolü KOSGEB Müdürü Ömer ERKILIÇ ile Siirt TSO Başkan Vekili Nedim KUZU arasında imzalandı.

Siirt Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Vekili Nedim KUZU, “ Müdürlük statüsünde ilimize yeni kurulan KOSGEB’in Siirtimize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum. Bölgemiz girişimci adaylarına yönelik çalışmalarımız KOSGEB’in de desteğiyle devam etmektedir. Uygulamalı Girişimcilik Eğitiminden mezun olanlaryeni bir iş kurmaları halinde KOSGEB’in 30 bin TL’ye kadar hibe ve 70 bin TL’ye kadar faizsiz geri ödemeli olmak üzere, toplamda 100 bin TL girişimcilik desteğinden yararlanabilecek” dedi. Kuzu, ayrıca KOSGEB desteklerinden Siirt işletmelerinin daha fazla yararlanması gerektiğini belirti.

 KOSGEB Müdürü Ömer ERKILIÇ ise “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ile başarılı ve sürdürülebilir işletmelerin kurulması, girişimcilik kültürünün yaygınlaştırılması, istihdamın artırılması ve yerel dinamiklere dayalı girişimciliğin desteklenmesi amaçlanmaktadır. Girişimci potansiyelini sağlıklı bir şekilde rekabetçi hale getirebilirsek, bu gerçekten bölgemiz adına önemli olacaktır. KOSGEB’in ilimizde müdürlük statüsünde hizmete başlamış olması Siirt ilimizdeki KOBİ’lerin yerinde ve daha etkin destek alabilecekleri anlamına  gelmektedir” dedi.