Siirt Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Güven Kuzu 21 Mart Nevruz Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

Oda Başkanı Güven Kuzu, Nevruz’un birlik beraberlik ve kardeşliğe öncülük ettiğini, aynı geçmişe sahip ve aynı ruhtan var olduklarını hatırlattığını belirterek “Anlamlı Nevruz Bayramını Arap’ı, Kürt’ü, Türk’ü hep birlikte el ele gönül gönüle vererek kutlayalım. Bu yıl ki Nevruz Bayramını Siirtimizde farklı kültürlere sahip olmayı bir zenginlik görerek, sımsıkı kenetlenerek, birbirimizi bağrımıza basarak kutlayacağız ”dedi.

Varoluşun ve yeniden dirilişin sembolü olan ve Orta Asya’dan Avrupa’ya kadar uzanan ortak kültür coğrafyasında asırlardır kutlanan Nevruz Bayramının halen büyük bir heyecanla kutlandığını kaydeden Başkan Kuzu, Nevruz’u
Toprağın yeniden var olduğu ve tabiatın bereketlendiği gün” diye özetledi.

Başkan Kuzu mesajının devamında “Topraktan yaratıldığımıza inanan bir kültür ve inancın mensuplarıyız. Dileğimiz birçok medeniyete beşiklik etmiş Siirtimizde insani değerlerin yeniden filizlenmesidir ”dedi.

Başkan Kuzu mesajının son bölümündeBu duygularla başta değerli hemşerilerimizin ve coğrafyamızda müşterek kültür değerlerini paylaştığımız tüm kardeşlerimizin Nevruz Bayramını kutlar, çözüm süreci ile ülkemizde yeşeren huzur ortamının Nevruz Bayramı gibi daima taze olmasını diliyorum” dedi.