Siirt Ticaret ve sanayi Odası Başkanı Güven Kuzu 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

Emek veren, acı çeken, özlem duyan, hakkını savunan tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar gününü kutlayan Siirt Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Güven Kuzu “Bugün dünyada yükselen bir ses olan bütün kadınlarımızın birçok platformda yürüttükleri mücadelenin temelinde daha iyi yaşam ve çalışma koşulları yatmaktadır. Kadınlarımıza yalnız karanfiller dağıtarak değil, eşit hak ve özgürlüklerin dağıtıldığı bir gelecek umut ediyoruz.” dedi.

Hayatın sevgi ve saygıdan ibaret olduğunu hatırlatan kadınların, fiziksel olarak narin yaradılışlarının altında engin bir dayanıklılık ve üretkenliğin olduğuna vurgu yapan Başkan Kuzu “Kadın, kimi zaman bir insanın kalbi, kimi zaman duygusu ve estetiğidir. Kadın, nezaketin görgünün simgesidir.” şeklinde konuştu.

Başkan Kuzu mesajının son bölümünde İslam dininin kadına verdiği öneme değinerek “İslam’da kadın şefkat,  iffet ve nezaketiyle değerler üstü öneme sahip bir varlıktır. Güzelliğini Allah’ın cemalinden gelen bir parıltıyla alan kadın, bazen kutsal bir anne,  bazen iyi bir eş,  bazen de mukaddes bir kız kardeştir. Kısacası kadın Hz. Muhammed’i doğuran Mübarek Annedir.” ifadelerine yer verdi.