Siirt Ticaret ve Sanayi Odası Aylık Olağan Meclis Toplantısı Barden otelde yapıldı. Meclis Başkanı Nihat Özdemir Başkanlığında toplanan meclis gündemdeki konuları görüştü.

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Oda Başkanı Güven Kuzu konuşmasında 30 mart yerel seçimlerine ve organize Sanayi bölgesinde yapılan yatımlara dikkat çekti.

Başkan Kuzu 30 Mart yerel seçimleri ile ilgili “Tüm siyasi parti aday ve temsilcilerinden isteğimiz insan ve hizmet odaklı bir yönetim anlayışıdır. Siirt halkının yararına atılacak her türlü adımın, yapılacak hizmetin siyasi parti ayrımı gözetmeksizin destekçisi olacağımızı buradan bir kez daha ifade ediyoruz. Ticaret ve Sanayi Odası olarak herkese eşit şekilde hizmetlerin sunulması anlayışının günümüz siyasetinin yeni bir felsefesi haline geldiğine ve bu düşüncenin korunması ve daha da geliştirilmesi gerektiğine inanıyoruz ”dedi

Başkan Kuzu konuşmasının devamında Organize ve Sanayi Bölgesinde yapılan yatırımlara değinerek “Çözüm sürecinden önce Organize ve Sanayi Bölgesindeki yatırımlar bir elin parmak sayısını geçmezken bu süreçte yatırımlarda hızlı bir artışın olduğu görülmektedir. Son olarak Isı Yalıtımı, Reklam, Promosyon ve Matbaa ile Oto Yedek Parça üretimi yapacak 3 ayrı tesisin çalışmaları başlamış durumda. Bu yatırımlarla birlikte ilk etapta 250 kişiye istihdam kapısı açılacak. Tesisler tam randıman vermeye başladığında bu sayının 500 rakamını bulması bekleniyor. Yatırımların toplam maliyeti ise 13 Milyon Türk Lirası. Bu vesile ile oluşan huzur ortamı nedeniyle bir kez daha tüm yatırımcıları Siirt’e yatırım yapmaya davet ediyoruz” diye konuştu.

Başkan kuzu konuşmasının sonunda Siirt Üniversitesinin düzenlediği Arama Konferansı, 59. Genel Kurul sonrası tekrar seçildiği ICC Türkiye Milli Komitesi Yönetim Kurulu üyeliğine yer verdi.

Yaklaşık 2 saat süren Toplantı dilek ve temenni bölümünün ardından Ocak Ayı Mizanının onaya sunulması ile son buldu.