Aralarında Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Yasin Aktay, AB Eski Bakanı Egemen Bağış, Siirt Milletvekilleri Afif Demirkıran ile Osman Ören’in bulunduğu Ak Parti heyeti Siirt Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret etti.

Nezaket ziyaretinde bulunan Ak Parti heyetini Siirt Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Güven Kuzu, Meclis Başkanı Nihat Özdemir ve çok sayıda meclis üyesi karşıladı.

Ziyaretten ötürü Ak parti heyetine teşekkür eden Yönetim Kurulu Başkanı Güven Kuzu “Ziyaretinizden ötürü hepinize şahsım ve yönetim kurulum adına hoş geldiniz dileklerimi iletmek istiyorum. Malumunuz ülkemiz de bir kriz ortamı oluşturulmak istenmekte. Bizler güçlü Türkiye’nin içinden geçtiği bu sancılı süreçten daha da güçlenerek çıkacağına inanıyoruz. İş dünyası olarak bu çalkantılı süreci en az hasarla atlatıp ekonomik istikrarın devamından yana olduğumuzu bir kez daha vurgulamak istiyoruz. Unutulmamalıdır ki bir ülkenin tam bağımsızlığı ekonomik bağımsızlıktan geçer” şeklinde konuştu.

AB Eski Bakanı Egemen Bağış’a Siirtlilerin eskimeyen bakanı olarak hitap eden Oda Başkanı Güven Kuzu “Kısa bir süre önce Bakanlığını bir başka arkadaşına devir eden AB eski Bakanı hemşerimiz Sayın Egemen Bağış’a yaptığı hizmetlerden ötürü teşekkür ediyoruz. Kendisi bizim için Siirtliler için eski değil eskimeyen bir Devlet Bakanıdır” diye seslendi.

Ardından kürsüye gelen AB Eski Bakanı Bağış Başkan Güven Kuzu’nun konuşmasında oldukça etkilendiğini ve duygulandığını söyledi.

Ziyaret Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay’ın konuşmasıyla son buldu.