Siirt Ticaret ve Sanayi Odası TOBB nezdinde Ekonomi Bakanlığına yaptığı “teşvik süresinin uzatılması” ile ilgili başvuru sonuç verdi.

Geçtiğimiz hafta içinde Siirt Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Güven Kuzu ile Oda üyeleri TOBB Başkanı Rıfat Hisacıklıoğlu’nu ziyareti sırasında Oda Başkanı Güven Kuzu yeni teşvik süresinden maksimum sürede yararlanma şartı olan 31.12.2013 tarihine kadar yatırıma başlama şartının 31.12.2014 tarihine uzatılması için TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıkıoğlu’dan destek istemişti. Siirt Ticaret ve Sanayi Odasının bu konuda TOBB nezdinde yaptığı başvuru sonuç verdi ve “Teşvik Süresinin Uzatılması” konusu büyük bir ihtimalle bu ay yapılacak Bakanlar Kurulu Toplantısının gündemine alınarak karara bağlanacak.

Konu ile ilgili bire değerlendirme yapan Siirt Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Güven Kuzu, “Yeni teşvik sistemi olan “Yatırımlarda Devlet Yardımları” adı altında sağlanan sigorta primi işveren hissesi desteği, sigorta primi desteği ve vergi indirimi desteklerinden 10 yıl süreyle yararlanma şartı olan yatırımlara başlama tarihinin 1 yıl uzatılmasının, devam eden çözüm sürecinin olumlu etkilerini arttıracağı inancındayız” dedi.