29 Ağustos – 1 Eylül tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşen Siirt Günlerinde Ticaret ve Sanayi Odası standı göz kamaştırdı.

Dört gün süren Feshane Siirt Günlerinde Siirt Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Güven Kuzu ve Vekili Fuat Özgür Çalapkulu başta olmak üzere görevliler tarafından ziyaretçilere Siirt tanıtım broşürleri, Siirt ilinde yapılacak yatırımın kazançlı yönleri, projeler ve ürünler tanıtıldı. Öte yandan STSO standını ziyaret eden misafirlere Siirt’e özgü lezzet olan menengiç kahvesinin yapım aşaması ile birlikte tanıtımı ve ikramında bulunuldu.
 
Başkanımız Güven Kuzu konu ile ilgili yaptığı açıklamada:
“İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Valimiz Ahmet AYDIN, Milletvekillerimiz Afif Demirkıran ve Osman Ören, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, Belediye Başkanımız Selim Sadak, eski Valilerimiz Murat Yıldırım ve Necati Şentürk beyler, eski Belediye Başkanımız Fahri Çeliker, gazeteci yazar Ahmet Taşgetiren, sanatçı Yeşim Salkım ve çok sayıda ziyaretçi ve hemşerilerimiz standımızı ziyaret etmişlerdir.
 
Siirt’imizin İstanbul gibi bir metropolde ilk defa tanıtımının yapıldığı Siirt Günleri hatırası olarak standımızı ziyaret eden misafirlerimize çeşitli hediyeler ve ikramlarda bulunulmuştur.
 
İlk defa gerçekleşen böyle bir etkinlik memleketimiz için oldukça güzel ve verimli geçti. Gurbetteki hemşerilerimizin özlemini bir nebze de olsa dindirdik. İlimizi tanımayan vatandaşlarımıza tanıtıcı el kitapçıkları ve broşürleri dağıttık. İlimiz hakkında fikir sahibi olmalarını sağlayarak ilimizin ne kadar zengin bir kültüre sahip olduğunu anlattık. Yapılan bu etkinliğin memleketimize büyük ölçüde fayda sağlayacağını umut ediyorum.” dedi.
 
Başkan Vekili Çalapkulu ise yaptığı açıklamada;
“Siirt Günleri etkinlikleri çerçevesinde standımızı ziyaret eden Odamıza ait el kitapçıkları dağıtılarak ilimiz tarihi hakkında, ilimizin coğrafi ve kültürel yapısı, örf ve adetleri konularında tanıtım etkinliğinde bulunduk.
 
İstanbul Dünya Ticaret Merkezinde, ilimizde yatırım yapacak olan yatırımcılara Devletimizin sağladığı imkânların paylaşıldığı Yatırım Zirvesi gerçekleştirdik.
 
Standımız ve Feshane bir nevi buluşma noktası oldu. Aynı ilde yaşayıp yıllardır biribirini görmeyen hemşerilerimiz hasret giderdiler. En önemlisi ise, Siirtli olmayıp ta Feshane’de Siirt Günleri etkinliklerine katılan yurttaşlarımıza ve yapılan canlı yayınlarla Türkiye halkından geniş bir kitleye ilimize ait ön yargılarından arınma fırsatını iyi kullanabildiğimizi sanıyorum. İlimizin 3 dilli kardeş şehir olduğunu elimizden geldiğince göstermeye çalıştık.” dedi.